عزیزی: لزوم ایجاد مرکز نگهداری معتادان متجاهر در یزد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: با توجه به تأکیدات استاندار مرکز ترک اعتیاد ماده 16 به منظور نگهداری از معتادان متجاهر در یزد راه‌اندازی می‌شود.

عزیزی: لزوم ایجاد مرکز نگهداری معتادان متجاهر در یزد

علی اکبر عزیزی معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، در حاشیه جلسه هماهنگی راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ به خبرنگار فارس از این استان، اظهار کرد: بنا به دستور استاندار مبنی بر راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ در استان همزمان با هفته بهزیستی، مقرر شد مرکز تی سی بهزیستی در جاده خضرآباد که پیش از این به صورت کمپ ماده ۱۵ فعالیت داشته، به مرکز ماده ۱۶ تبدیل شود.

وی افزود: مرکز ماده ۱۶ به منظور نگهداری از معتادان متجاهر بی‌سرپناه و طرد شده از سوی خانواده‌ها، راه‌اندازی خواهد شد تا گامی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و زدودن جلوه‌های نازیبا از چهره شهر، برداشته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تصریح کرد: برخی از سرقت‌های خرد توسط همین معتادان متجاهر انجام می‌شود که امیدواریم با راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ شاهد کاهش این پدیده مجرمانه نیز باشیم.

عزیزی با بیان این‌که مرکز نامبرده نیازمند اقداماتی در جهت مرمت و آماده‌سازی است که باید به طور جد از سوی سازمان بهزیستی پیگیری و اجرایی شود، ادامه داد: به فضل الهی و با تلاش مجموعه‌های متولی نظیر دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و … در ۲۵ تیرماه شاهد افتتاح این مرکز خواهیم بود.

پایان پیام/ف

دیدگاهتان را بنویسید