وال‌استریت ژورنال: 70 درصد ساختمان‌های غزه ویران شده‌اند

یک روزنامه آمریکایی روز شنبه در گزارشی نوشت که 70 درصد ساختمان‌های غزه در پی حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی ویران شده‌اند.

وال‌استریت ژورنال: 70 درصد ساختمان‌های غزه ویران شده‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل خانه ای برای اندیشمندان علوم انسانی، «اسرائیل 70 درصد از ساختمان‌های غزه را ویران کرده و تا نیمه دسامبر سال جاری میلادی، بیش از 29 هزار موشک و بمب بر روی این باریکه فرو ریخته است». این بخشی از گزارش روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» درباره اوضاع وخیم نوار غزه است. این تنها بخشی از نتایج حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه بوده است. از هفتم اکتبر تا کنون، در پی حملات رژیم صهیونیستی، ۲۱ هزار و ۶۷۲ فلسطینی به شهادت رسیدند و ۵۶ هزار و ۱۶۵ نفر هم زخمی شدند. بر اساس اعلام «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه،  ۷۰ درصد از قربانیان حملات صهیونیستها، زنان و کودکان هستند. روزنامه وال استریت ژورنال در ادامه گزارش روز شنبه خود نوشت حجم ویرانی نوار غزه مشابه اتفاقاتی است که برای آلمان در جریان جنگ جهانی دوم روی داده است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد. این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه بر کشتن رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند. رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. با وجود این، آن‌طورکه تحلیلگران می‌گویند، عملیات طوفان‌الاقصی شکست امنیتی-نظامی بزرگی را به اسرائیل تحمیل کرده است. پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید